Схудни або помри. Що таке кето дієта і кому вона дійсно потрібна | Версії | новини та розслідування

Об этом сообщает kopeika.in.ua со ссылкой на СМИ.

У період достатку їжі та інформації люди по всьому світу почали забивати свої голови ідеями про правильне харчування та корисну їжу. Надзвичайний попит на подібні теми сформував відповідну пропозицію, і тепер існують десятки різних дієт, кожна з яких прагне бути найбільш «здоровою» і пропонує людям «ліки від усього», пишуть Версії з посиланням на НВ.

Судячи з аналітичних даних Google, одним з найпопулярніших запитів за попередній рік була кето дієта. Такий вид харчування випередив інші та став справжнім трендом серед людей різного віку.

З огляду на це, НВ розбиралося, звідки взялася кето дієта, чому вона стала популярною, і чи дійсно вона настільки корисна, як вважають її прихильники.

Що таке кето дієта?

Фото: kemin.com

Скорочено від кетогенна — кето дієта з’явилася на початку 20 століття, як один з варіантів раціону для лікування дитячої епілепсії. Кето дієта передбачає споживання низьковуглеводної їжі з високим вмістом жирів і середнім рівнем білків.

Творці кетогенної дієти зацікавилися захисною функцією організму, яка дозволяє використовувати жири як джерело живлення для мозку замість глюкози, джерелом якої є вуглеводи. В результаті такої дієти у крові підвищується рівень так званих кетонових тіл, які знижують частоту епілептичних припадків.

Полегшеною версією кето дієти є дієта Аткінсона, яка набула популярності останніми роками. Прийнято вважати, що такі дієти допомагають ефективніше спалювати жири, мають протизапальну дію, а також знижують вірогідність появи неврологічних захворювань.

Проте, вплив кето дієти на організм людини крім випадків епілепсії все ще вивчається, і досліджень, які доводять її однозначну користь поки немає.

Які продукти передбачає кето дієта?

Фото: pinterest.com

Для підтримки кетогенної дієти потрібно вживати продукти, які містять велику кількість жирів. Це можуть бути різні сири, масла, м’ясо-молочні продукти, яйця і т. і. У той же час кето дієта передбачає відмову від продуктів харчування з високим рівнем вуглеводів, які містяться в більшості фруктів і овочів, хлібі і макаронних виробах, алкоголі, а також крупах та цукрі.

Попри висококалорійний раціон продуктів, які можна вживати при кето дієті, вона вважається корисною для людей, який хочуть скинути зайву вагу. Саме тому дієта стала одним з пошукових трендів Google торік.

Чи працює кето дієта?

Як повідомляє видання Healthline, кетогенна дієта є одним з найбільш ефективних способів схуднення. Посилаючись на дослідження, яке було опубліковане у Національній медичній лабораторії США, Healthline пише, що групі піддослідних, яка дотримувалася кетогенної дієти вдалося скинути 11,1 кг за період дослідження, на відміну від групи, яка, вживала більшу кількість вуглеводів і скинула всього 6,9 кг.

Видання також посилається на кілька робіт, які підтверджують зв’язок кето дієти зі зниженням ризику появ хвороби Альцгеймера, Паркінсона, серцевих захворювань і навіть злоякісних пухлин.

Чи справді кето дієта корисна?

Фото: forceultranature.com

Згідно з деякими дослідженням, крім її антиепілептичних властивостей, кетогенна дієта може привести до передчасної смерті через підвищені ризики відразу декількох захворювань.

Наприклад, за даними дослідження Національного інституту діабету США, відмова від вуглеводів може привести до неправильного регулювання глюкози в крові і появі діабету.

«В останні роки цій дієті приділялося багато уваги в засобах масової інформації, враховуючи її вірогідну користь для схуднення. Але, питання в тому, чи це працює? Як і в багатьох дієтах, зниження споживання калорій може призвести до втрати ваги. Проте, дієта дуже обмежувальна і не повинна використовуватися протягом тривалого часу», — говорить дієтолог Хеб Міллс.

За її словами, вуглеводи є життєво необхідною речовиною для функціонування організму і природним джерелом живлення мозку. Саме тому, відмова від вуглеводів в будь-якому разі не буде корисною у довгостроковій перспективі.Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/shudni-abo-pomri-shho-take-keto-diyeta-i-komu-vona-diysno-potribna/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя