Використання промислових шлаків для будівництва автодоріг дозволить економити 30 млрд грн на рік

Використання промислових шлаків для будівництва автодоріг дозволить економити 30 млрд грн на рік

Використання промислових відходів для будівництва автошляхів дозволить економити 30 мільярдів бюджетних гривень на рік. Про це заявила в ефірі 24 каналу президент Всеукраїнської громадської асоціації Світлана Берзіна. Об этом сообщает 0382ua.com со ссылкой на СМИ.

"Ми підрахували, скільки було витрачено коштів на інфраструктурні проєкти, враховуючи дані Prozorro. Якщо будуть використовуватися 50% шлаків замість природної сировини, то можна зекономити близько 30 мільярдів гривень – це з урахуванням вже підготовки шлакових матеріалів до необхідної фракції, яка зможе застосовуватись при будівництві та витрат на транспортування", – зазначила Світлана Берзіна.

Як зазначили учасники Міжнародної виставки обладнання та технологій для збору та переробки відходів Waste Menegment 2019, шлаки для будівництва доріг застосовують у більшості країн світу. Через надійність та екологічність матеріалу. Тоді, як у нас використовується менше третини промислових відходів. Змінити ситуацію експерти пропонують на законодавчому рівні, а розпочати – зі збільшення обсягів державного замовлення. Учасники виставки пропонують ввести обов’язкову норму із використання шлаків при будівництві автошляхів та використовувати її ще на етапі проектування доріг.


Джерело статті: “http://24tv.ua/vikoristannya_promislovih_shlakiv_dlya_budivnitstva_avtodorig_dozvolit_ekonomiti_30_mlrd_grn_na_rik_n1216645”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя